Parafia Moszczenica

ChSM

GOKiS

Skip Navigation Links
O SPOTKANIACH
AKTUALNOŚCI
REJESTRACJA
PROGRAM
NIEPODLEGŁA
SCENA MŁODYCH
WARSZTATY
SPONSORZY
PATRONAT
Do POBRANIA
KONTAKT
Spotkania 2017

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących Chrześcijańskim Spotkaniom Młodych są występy zespołów muzycznych. W tym roku w amfiteatrze zagrają dla Was:

SCHOLA DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWA PARAFII PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA W MOSZCZENICY

Schola Moszczenica

Schola Dziecięco-Młodzieżowa parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy powstała w październiku 2013 roku, liczy ponad 40 osób śpiewających i grających na różnorakich instrumentach (skrzypce, gitary, akordeon, flet, instrumenty klawiszowe). Kierownikiem muzycznym i dyrygentem jest Robert Bykowski. Poza oprawą mszy świętych parafialnych Schola regularnie bierze udział w przeglądach i festiwalach skąd przywozi najwyższe nagrody (ostatnio I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsca we wszystkich kategoriach na V przeglądzie piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca, Koncert Niepodległościowy w Filharmonii Łódzkiej i wiele innych).
Na Cały Głos

Na Cały Głos

Zespół ewangelizacyjny: „Na cały Głos” powstał we wrześniu 2011 roku. Jest zespołem działającym przy Radiu Głos w Pelplinie. Nazwa zespołu: „Na cały Głos” nawiązuje zarówno do Pisma Świętego jak i nazwy pelplińskiego radia. W Księdze Tobiasza jest napisane: „I wszedł Tobiasz do domu, ciesząc się i wielbiąc Boga na cały głos” (Tb 11,15). Zespół powstał z rodzącej się potrzeby nieustannego głoszenia prawdy o Kościele Katolickim. Zespół w swoim założeniu ma wspierać dzieło nowej ewangelizacji przez śpiew, modlitwę, udział w rekolekcjach, nabożeństwach i uroczystościach religijnych. W obecnym czasie istnieje konieczność dawanie świadectwa wiary i ukazywania wartości, które w Kościele Katolickim niesie Objawienie Boże, wielowiekowa Tradycja i życie Świętych. Stają się oni siłą do mężnego wyznawania wiary i radości dzielenia się nią. Do zespołu należy prawie 30 młodych osób z okolic Pelplina. (Wykorzystano informacje ze strony zespołu)
Exodus15

http://exodus15.pl/

Exodus15 to zespół muzyczny założony z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku. W 2008 roku wydał pierwszą płytę live, „Koncert Nadziei”. W marcu 2010 Exodus 15 nagrał swoją pierwszą w pełni autorską płytę „O Tobie”. Między rokiem 2007 a 2010 exodus 15 udał się czterokrotnie w trasę koncertową do USA, gdzie w sumie miał możliwość grania dla ok. 80000 ludzi. Obfitym w działania zespołu okazał się rok 2012 w którym muzycy nagrali dwie płyty („Jak dzieci” w kwietniu, „Kolędy” w listopadzie) oraz piąty raz zespół odbył trasę koncertową w USA. W 2013 roku exodus 15 wydał koncertową płytę „Bo Jesteś”. Rok później zespól występował podczas Festiwalu Nadziei na stadionie Legii w Warszawie grając dla ok. 15000 osób. W tym samym roku exodus 15 współtworzył debiutancką płytę Estery Pańczak „Dla przyjaciół”. Rok później, w dziesiątym roku funkcjonowania zespołu, muzykom udało się nagrać płytę dla dzieci i rodzin „Czemu nie?!” oraz zarejestrować materiał do koncertowej płyty „Bo Jesteś WIĘKSZY”, której premiera miała miejsce w marcu 2016. Exodus 15 w swojej ponad dziesięcioletniej historii występował na dużych festiwalach i w małych salach kościelnych, podczas dni miast i przy okazji skromnych plenerowych wydarzeń. Byliśmy i ciągle jesteśmy gotowi grać wszędzie tam gdzie nasza muzyka może mieć wpływ na ludzi wokół nas. (Wykorzystano informacje ze strony zespołu)
Dom o Zielonych Progach

http://dom.art.pl/

Najstarsi :P członkowie Domu o Zielonych Progach nie pamiętają, gdzie dokładnie zespół się poznał i rozpoczął wspólne granie, ale "legendy" mówią o tym... że zawiązał się nieoficjalnie w górach w Szklarskiej Porębie podczas popołudniowej wędrówki po Izerach, pierwszy raz wystąpił w 2000 r., a na Yapie w 2002 r. zdobył I miejsce, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę swojej ulubionej publiczności. W tym też roku powstał projekt "W górach...", a zespół w kwietniu nagrał swoje pierwsze piosenki, które znalazły się na pierwszej edycji płyty "W Górach..." - Śladami Jerzego Harasymowicza. DoZP wykształcił się zupełnie spontanicznie po części z dwóch zespołów: Dnieje istniejącego w latach 1994-99 (Marzena i Monika) i Kilku Przyjaciół (Wojtek). Od początku grała z nami także Basia. oraz Daniel - brat Moniki i Marzeny, potem kolejno jesienią 2004 r. - Mieszko, pod koniec 2005 r. - Bartek i wreszcie wiosną 2006 r. - Marcin. Na przestrzeni tych lat do zespołu należeli również: Ania Ranoszek, Edyta Madej, Ewelina Ptasznik-Szymańska, Justyna Woźnicka, Mariusz Janik, Paweł Fedorowicz, Tomek Fojgt, którym za te wspólnie prześpiewane lata bardzo dziękujemy. Obecnie często wspomagają nas na scenie: Apolinary POlek na harmonijce i Robert Marcinkowski na gitarze klasycznej. (Wykorzystano informacje ze strony zespołu)
FRAGUA

Fragua

FRAGUA to rockowy zespół grający muzykę chrześcijańską, który powstał z inicjatywy o. Marcina Kowalewskiego CMF (wokalista a „prywatnie” wiceprowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Synów Serca Niepokalanej Maryi - Klaretynów) w 2001 roku. Zespół łączy rockowe brzmienia z głębokim przekazem ewangelicznym, uczestnicząc w rekolekcjach, dniach skupienia, prowadząc koncerty ewangelizacyjne.
ZESPÓŁ MUZYCZNY IMIENIA BŁOGOSŁAWIONEGO WINCENTEGO MATUSZEWSKIEGO

Schola Moszczenica

Zespół muzyczny im. Bł. Wincentego Matuszewskiego powstał w 2015 roku na terenie parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy w celu ubogacania liturgii parafialnych. Skupia przede wszystkim osoby dorosłe, pragnące poprzez śpiew i grę na instrumentach (gitara, skrzypce) włączać się aktywnie w życie wspólnoty Kościoła. Zespół śpiewa podczas niedzielnych Mszy Świętych, rekolekcji, adoracji, uroczystości parafialnych.
Dom Chwały

Dom Chwały – wspólnota powstała w 2015 roku. Zaczęło się od czwórki osób w prywatnym mieszkaniu, a na zaproszenie ks. Krzysztofa Helika (za zgodą ks. Proboszcza Jarosława Kalińskiego) powiększająca się grupa (obecnie około 25 osób) rozpoczęła spotkania w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy w Łodzi. Centrum naszej modlitwy jest zawsze uwielbienie Jezusa, z czego wypływa bliska więź z Nim i relacje między sobą, zmiana życia i chęć dzielenia się tym doświadczeniem. Pod opieką duszpasterską ks. Piotra Kotasa prowadzimy warsztaty uwielbienia i wieczory Chwały z modlitwą o uzdrowienie w różnych miejscach w Polsce i za granicą (Łódź, Oława, Warszawa, Białystok, Litwa itd.) - sami i we współpracy z Centrum Mocni w Duchu z Łodzi. Liderem wspólnoty jest Michał Meszka, liderem uwielbienia i osobą odpowiedzialną za służbę wyjazdową jest Jan Przepałkowski. Więcej informacji znaleźć można na facebooku (wieczory uwielbienia ze wspólnotą Dom Chwały) i kanale Youtube (Dom Chwały).
Alternatywa Bożej Miłości

Zespół Alternatywa Bożej Miłości powstał w 2014 roku. Działa przy parafii pw św Klemesa w Czerminie. Chcemy głosić że alternatywą dla zagubionego świata jest Boża Miłość. Jesteśmy młodymi ludźmi, uczniami i studentami. Gramy covery takich zespołów jak Planetshakers, Elevation Worship, Hillsong Young&Free oraz wiele innych. Muzyka daje nam wiele radości a jednocześnie możemy poprzez granie służyć Bogu i innym ludziom.

Patronat HonorowyPatronat Medialny

Arcybiskup Łódzki <br/> Metropolita <br/> Grzegorz Ryś <br/> Archidiecezja Łódzka
Arcybiskup Łódzki
Metropolita
Grzegorz Ryś

Zbigniew Rau <br/> Wojewoda Łódzki Witold Stępień <br> Marszałek Województwa Łódzkiego

Starosta Powiatu Piotrkowskiego
Stanisław Cubała
Starosta Powiatu Piotrkowskiego

Wójt Gminy Moszczenica
Marceli Piekarek
Wójt Gminy Moszczenica

Gość Niedzielny Tygodnik Niedziela Radio Plus Łódź
Radio Jasna Góra ePiotrkow TVP3
Tydzień Trybunalski Radio Strefa FM Ziemia Piotrkowska