Parafia Moszczenica

ChSM

GOKiS

Skip Navigation Links
O SPOTKANIACH
AKTUALNOŚCI
REJESTRACJA
PROGRAM
NIEPODLEGŁA
SCENA MŁODYCH
WARSZTATY
SPONSORZY
PATRONAT
Do POBRANIA
KONTAKT
Spotkania 2017

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".


Idźcie i głoście
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Spotkań z Chrystusem w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych 2018.
W dniach 31 maja-01 czerwca 2018 roku w samym centrum Polski – w Moszczenicy (Najbardziej Innowacyjnej Gminie w Polsce* oraz gminie uhonorowanej Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2017) odbędą się "Chrześcijańskie Spotkania Młodych- Moszczenica 2018", których hasłem przewodnim jest "Idźcie i głoście". Organizatorami tego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy. Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) - taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi.
Niezwykle ważnym elementem będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6) pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego, z procesją Bożego Ciała , do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.
Punktem centralnym będzie wspólna modlitwa uwielbienia w amfiteatrze rozpoczęta Apelem Jansogórskim, po którym nastąpi uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.
Chcemy w ten sposób pokazać, że Spotkania nie mają charakteru zamkniętego a hasło przyjmujemy dosłownie: wszyscy "idziemy i głosimy". Gościem honorowym Spotkań będzie ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

Program Spotkań

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w trakcie spotkań pojawią się liczne odniesienia do tej rocznicy, w tym uroczyste złożenie wieńca przy "Pomniku Katyńskim". Gośćmi specjalnymi, którzy wesprą znacząco działania organizacyjne będą Harcerze (ZHP oraz ZHR).

Uroczystości związane z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości


Aby uatrakcyjnić czas oczekiwania na koncerty i modlitwę chcemy zaproponować uczestnikom możliwość udziału w tematycznych warsztatach oraz kibicowanie piłkarzom reprezentujacym Policję i kleryków z Seminarium Duchownego w Łodzi. Udział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. Organizatorzy zapraszają także na bezpłatną zupę dla przyjezdnych i zarejestrowanych uczestników w czwartek i w piątek rano.

Pomagamy Mikołajowi

Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas- zbierania plastykowych nakrętek. Więcej informacji w aktualnościach


(*) Wg. rankingu Rzeczpospolita 2011

Współpracujemy:


Song of Songs


Patronat HonorowyPatronat Medialny

Arcybiskup Łódzki <br/> Metropolita <br/> Grzegorz Ryś <br/> Archidiecezja Łódzka
Arcybiskup Łódzki
Metropolita
Grzegorz Ryś

Zbigniew Rau <br/> Wojewoda Łódzki Witold Stępień <br> Marszałek Województwa Łódzkiego

Starosta Powiatu Piotrkowskiego
Stanisław Cubała
Starosta Powiatu Piotrkowskiego

Wójt Gminy Moszczenica
Marceli Piekarek
Wójt Gminy Moszczenica

Gość Niedzielny Tygodnik Niedziela Radio Plus Łódź
Radio Jasna Góra ePiotrkow TVP3
Tydzień Trybunalski Radio Strefa FM Ziemia Piotrkowska