Parafia Moszczenica

ChSM

GOKiS

Skip Navigation Links
O SPOTKANIACH
AKTUALNOŚCI
REJESTRACJA
PROGRAM
NIEPODLEGŁA
SCENA MŁODYCH
WARSZTATY
SPONSORZY
PATRONAT
Do POBRANIA
KONTAKT
Spotkania 2017

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".Chrześcijańskie Spotkania Młodych Moszczenica 201823.05.2018 Uprzejmie informujemy, że organizatorzy Spotkań otrzymali dotację na realizację zadania

„Wspólnie dla Niepodległej” - element Chrześcijańskich Spotkań Młodych Moszczenica 2018

Nasz wniosek zanlazł się na 73. miejscu na liście rankingowej!!!

16.05.2018 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Chrześcijańskich Spotkań Młodych na koncert zespołu Alternatywa Bożej Miłości działającego przy parafii pw. Św. Klemensa w Czerminie. Ta młoda grupa osób przyjedzie do nas aż z okolic Rzeszowa!
09.05.2018 Toną zebranych plastikowych nakretek zakonczyła się akcja pomocy Parafialnego Zespolu Caritas im. sw. Matki Teresy z Kalkuty dla Wojtusia, cierpiącego na niezwykle rzadką chorobę – pęcherzykowe oddzielanie się naskórka. To także zasługa uczestników ubiegłorocznych Spotkań- dziękujemy!!!

W tym roku, również w ramach Chrześcijańskich Spotkań Młodych Moszczenica 2018, ponownie rozpoczynamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Tym razem wraz z CARITAS chcemy pomóc Mikołajowi, młodemu 21 – letniemu mężczyźnie cierpiącemu na czterokończynowe porażenie mózgowe, niepełnosprawnemu od urodzenia, który co prawda posiada już elektryczny wózek inwalidzki, ale potrzebuje do niego nowych, drogich akumulatorów. Dlatego prosimy, przywieźcie na Spotkania plastikowe nakrętki, a środki z ich sprzedaży przeznaczymy właśnie na pomoc Mikołajowi.

02.05.2018 Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Chrześcijańskich Spotkań Młodych do udziału w zaprzyjaźnionym festiwalu Song of Songs, który odbywa się w Toruniu, czyli przed nami cykl niezwykłych wydarzeń zarówno pod względem duchowym, patriotycznym jak i artystycznym: Chrześcijańskie Spotkania Młodych w Moszczenicy, później Lednica i w wakacje Song of Songs. W ubieglym roku dzięki uprzejmości organizatorów Lednicy 2000 korzystaliśmy podczas wieczoru uwielbienia z przepięknej monstrancji ze Spotkań w Lednicy.

01.05.2018 Już wiemy na 100%!!! Drugiego dnia Spotkań (w Dzień Dziecka) będziemy mieli zaszczyt gościć także księdza Biskupa Marka Marczaka. Ksiądz Biskup Marek Marczak podczas ubiegłorocznych Spotkań prowadził procesję Bożego Ciała oraz procesję podczas modlitwy uwielbienia- Dziękujemy!!!

28.04.2018 Dzięki uprzejmości redakcji tygodnika "Gość Niedzielny" na łamach gazety oraz na stronie internetowej znajduje się zaproszenie na tegoroczne Spotkania. Dziękujemy!!

25.03.2018 Przedstawiciele młodzieży Parafii Moszczenica- ministranci, harcerze ZHP i ZHR, Schola wzięli udział we Mszy świętej w łódzkiej katedrze, która uwieńczyła spotkanie młodych w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Na zakończenie Mszy ksiądz proboszcz wraz młodzieżą odebrali z rąk księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia rezerwakulum- "serce" monstrancji pobłogosławione przez Ojca Św. Franciszka specjalnie na Chrześcijańskie Spotkania Młodych.

20.03.2018 W ramach projektu „Wspólnie dla Niepodległej” - element Chrześcijańskich Spotkań Młodych Moszczenica 2018, gościć będziemy Grupę Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej

16.03.2018 Już wiemy! Zespół "Fragua" będzie gwiazdą czwartkowego wieczoru.

11.03.2018 Zespół "Na Cały Głos" wyraził zgodę i poprowadzi wieczorny koncert uwielbienia w Boże Ciało.

06.03.2018 Komendant Hufca ZHP Piotrków Tryb.: hm. Dobromir Gierańczyk podczas spotkania z organizatorami zadeklarował udział harcerzy ZHP zarówno jako uczestników ale także jako współorganizatorów ChSM 2018. Dziękujemy!!

05.03.2018 Do Łodzi prosto z Watykanu przywieziono fragment monstrancji, który uprzednio został pobłogosławiony przez Ojca Św. Franciszka specjalnie na Chrześcijańsie Spotkania Młodych.

29.02.2018 Zaproszenie na ChSM 2018 przyjął Arcybiskup Metropolita Łódzki ks. Grzegorz Ryś, który jednocześnie objął patronat honorowy nad przedsięwzięciem.

01.12.2017 Organizatorzy: Ksiądz Probosz Władysław Paś, Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy Jerzy Korytkowski, Sekretarz UG Moszczenica Krzysztof Jędrzejczyk, kierownik Gminno Szkolnej Hali Sportowej Włodzimierz Kaźmierczak podjęli decyzję o zorganizowaniu kolejenej edycji Chrześcijańskich Spotkań Młodych- Moszczenica 2018.

Chrześcijańskie Spotkania Młodych 2017


31.05.2017 Na portalu Rzecz O Innowacjach oraz w papierowej wersji Rzeczpospolita opublikowano artykuł: 'Moszczenica-gmina pełna innowacji', w którym Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek
przedstawia stan rozwoju Gminy oraz zaprasza do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych- Moszczenica 2017

27.05.2017 W trakcie Chrześcijańskich Spotkań Młodych Parafialny Zespól Caritas im. sw. Matki Teresy z Kalkuty będzie prowadził akcję zbierania plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których dochód będzie przeznaczony na pomoc dla Wojtusia, cierpiącego na niezwykle rzadką chorobę genetyczną – pęcherzykowe oddzielanie się naskórka. Pęcherze na całym ciele pojawiają się od razu po urodzeniu – tak było równiez w przypadku Wojtusia. Jedyne, co doraźnie uśmierza ból to specjalistyczne opatrunki, kremy, gaziki i igły, które potrzebne są w masowych ilościach. Konieczne są również kosztowne badania i zabiegi, dlatego prosimy przywieź na Spotkania plastikowe nakrętki . Pomóżmy w ten sposób rodzicom chłopca! Wiecej o Wojtusiu na stronie internetowej: www.pomocdlawojtusia.pl

17.05.2017 System rejestracji uczestników jest już dostępny. Kliknij tutaj, aby się zarejstrować kliknij tutaj

11.05.2017 Wielka niespodzianka- na Scenie Młodych w czwartek wystąpi Iuventus Dei - to grupa młodzieży, która pragnie szerzyć Ewangelię poprzez pantomimę. Cyklicznie biorą udział w spotkaniach dla młodzieży w szkołach, parafiach, w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych. Ich występ w Atlas Arenie 24 lipca 2016 roku w czasie "dni w diecezji" Archidiecezji Łódzkiej poprzedzających ŚDM został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Od kilku lat animują Misterium Męki Pańskiej na ulicach Łodzi.
Patronat HonorowyPatronat Medialny

Arcybiskup Łódzki <br/> Metropolita <br/> Grzegorz Ryś <br/> Archidiecezja Łódzka
Arcybiskup Łódzki
Metropolita
Grzegorz Ryś

Zbigniew Rau <br/> Wojewoda Łódzki Witold Stępień <br> Marszałek Województwa Łódzkiego

Starosta Powiatu Piotrkowskiego
Stanisław Cubała
Starosta Powiatu Piotrkowskiego

Wójt Gminy Moszczenica
Marceli Piekarek
Wójt Gminy Moszczenica

Gość Niedzielny Tygodnik Niedziela Radio Plus Łódź
Radio Jasna Góra ePiotrkow TVP3
Tydzień Trybunalski Radio Strefa FM Ziemia Piotrkowska